Manga "Beastars" zmierza do końca, news z Wieśka, ciekawy wywiad z dr Bartosiakiem

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-01-23/beastars-manga-creator-paru-itagaki-end-is-in-sight/.155674?fbclid=IwAR1oysD23tSktzzujwREZFZ8B5nxFlNYZ8AACOxfhFwnKlt4dqu5Xmk540g

Zawsze darzyłem większą sympatią twórców, którzy wiedzą, kiedy chcą skończyć swoją pracę/kiedy pokazali już wszystko, co chcieli i nie przeciągają jej w sztuczny sposób.

Będzie mi trochę smutno, bo "Beastars" zrobiło na mnie olbrzymie wrażenie, ale wolę uczucie niedosytu lub przesytu. Dzięki temu historia i morały w niej zawarte zostaną ze mną na dłużej, że już nie powiem o wspomnieniach. W końcu tacy mangacy/takie autorki, którzy nie chcą doić kury znoszącej jajka, to rzadkość.

https://redanianintelligence.com/2020/01/22/season-2-czech-republic-slovakia-and-scotland/

No i znowu inne kraje zarabiają, bo u nas jest kosmiczny koszt nagrywania filmów przez podatki, które część krajów regionu (chyba najbardziej Węgry) bardzo ograniczyły lub kompletnie wywaliły. Brawo, po co zarabiać i mieć darmową promocję na dużą skalę, po co promować swoją kulturę :). Zwłaszcza, gdy chodzi o naszą, Polską markę :D.

  • O rywalizacji Chiny/Ameryka, którą Chińczycy wygrywają wg Bartosiaka.
  • Trochę o Trumpie, ocena jego działań
  • Trochę o gepolityce, geografii, tym jak interesy determinują całą resztę (nie wiem, czy zawsze, ale w zdecydowanej liczbie przypadków już tak)
  • Trochę o Polsce, o naszych szansach, możliwościach itd.