News o "Wiedźminie" i trochę mojego gadania na tematy około-Wiedźmińskie

W sumie to całkiem podobnie wyobrażałem sobie tortury Scoia'tael na ludziach. Ciekawe, czy będą wsadzali głowę ziomka w mrowisko, jak w książce. Pomysł dość dobry, gadka torturującego Elfa również. Szkoda, że nie będzie więcej epków, bo te 8 wydaje mi się za mało na tyle wątków :/. No chyba, że na koniec wyłącznie pokażą bankiet i lekko zateasują, co się wydarzy i to będzie grube wejście w 3 sezonie.

Mówiąc bezspoilerowo - to jeden z moich ulubionych arców w "Wiedźminie". Dużo dobrych tekstów, sytuacji, gierek słownych między bohaterami, fani gier dostaną swoje (Keira Mentz), dużo sposobności do pokazania fajnych walk. Np. czarodziejów z rycerzami, wiewiórkami, oddziałami specjalnymi wyszkolonymi specjalnie do walki z czarodziejami, którzy przywodzili mi na myśl spec-służby do walki z hostami w "Ajinie", takim b. dobrym anime).No i będzie dużo epickich scen, które zapadną w pamięci. A to tylko przedsmak przed najlepszą częścią tej opowieści, czyli RPG-owym party z krasnoludami, ludźmi i wampirem wyższym.

Kurde, jeśli CDPR się dogada jakoś z Netflixem i będą razem nabijać sobie fame, to mogą na tym tylko zyskać. Fajnie byłoby dostać kolejny dodatek do 3 Wieśka. Taki trochę mid-quel, jak "Sezon Burz". Tylko proszę, w lepszej jakości, bo książka była mocno taka sobie. Miała parę fajnych elementów, romans z Koral (ta rudowłosa czarodziejka z serialu) i pomysłów, ale ostatecznie musiałem się troszkę przymuszać do jej ukończenia. No ale kończąc temat, mam nadzieję, że przynajmniej dostaniemy jakiś sequel, czy jakiś inny pełnoprawny tytuł w świecie wykreowanym przez A. Sapkowskiego. Tylko plis, nie gra o Cirilli, bo te elementy najmniej mi się podobały w grze. Ale bardzo chętnie pograłbym nią w growej adaptacji sagi :>. Szczególnie polubiłbym jej etap ze Szczurami i inne samotne przygody, hue hue januszowy śmiech.

https://redanianintelligence.com/2020/02/22/first-look-at-filavandrels-new-wig-and-costume-in-the-witcher-season-2/