Newsy - Witcher, He-Man, anime, film, Gothic remake

https://redanianintelligence.com/2020/02/21/witcher-new-cast-francesca-eskel-and-more/

Mamy świeże informacje nt. castingu do drugiego sezonu "Wiedźmina". Pokazano nam królowę Elfów, Eskela i dziewczynę Vilgefortza. Wygląda na to, jeśli jej opis jest prawdziwy, że zobaczymy wydarzenia na Thanedd już w drugim sezonie. O ile rzecz jasna będą się trzymać książkowego pierwowzoru.

Nie cieszy mnie to, ale ufam twórcom i mam nadzieję, że naprawdę stoi za tym serialem jakaś spójna wizja. Jeśli tak, to chętnie obejrzę adaptację, która pokaże nam świat Geralta w nieco inny sposób niż zrobił to Sapkowski. Eskel i czarodziejka Vilgefortza wyglądają 10/10 względem książek/gier. Mam natomiast drobne zastrzeżenia wobec aktorki od Królowej Elfów. Nie wygląda mi na "najpiękniejszą kobietę na świecie". To już Yenka jest ładniejsza. No ale może to tylko takie zdjęcie i jak przyjdzie co do czego, to pokaże super umiejętności. Na to liczę :).

Ciągle nie wiemy, kto zagra Vessemira, Filippę i Dijkstrę. W przypadku przybranego ojca Geralta, prawdopodobnym wyborem wydaje się być Mark Hamill (skoro złożyli mu propozycję, zresztą, nie tylko jemu - Mads Mikkelsen i Michael Keaton też byli brani pod uwagę). Ciekawi mnie, kto kryje za Filippą i Dijkstrą. Skoro tak ukrywają te nazwiska, to albo jeszcze nie zdecydowali albo chcą zostawić te niusy na później.

Myślałem, że te live actiony z "Ruroni Kenshin", to już zamknięty temat. Wygląda nieźle jak na japońską adaptację, ale i tak nie obejrzę. Anime było dla mnie nudne, z kolei OAVki (mówię o tych tak bardzo wychwalanych) nieco lepsze, ale nie powaliły mnie.

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-02-20/live-action-rurouni-kenshin-final-chapter-films-teaser-previews-kenshin-vs-enishi/.156679

Nigdy nie lubiłem tej serii, wręcz zawsze brzydziło mnie intro, postacie, a klimat totalnie do mnie nie przemawiał. Nigdy też mnie nie przerażał Szkieletor i jako mały dzieciak zastanawiałem się, czemu moi rówieśnicy czują przed nim uczucie lęku, jak przed Złą postacią z książek/filmów/anime.

Co innego Netfliksowa kontynuacja, którą obejrzę choćby dla Marka Hamilla i Kevina Conroya. Reszta aktorów głosowych pewnie również daje rady, ale nie poznaję ich. A przynajmniej nie po nazwiskach.

Byłoby miło, gdybym nie musiał znać starej serii, by móc cieszyć się fabułą nowej. No i mam nadzieję, że nie odbiję się od niej jak od tej klasycznej. Byle do premiery :)!

https://www.nflix.pl/firmy-netflix-i-mattel-television-ujawnily-gwiazdorska-obsade-serialu-anime-masters-of-the-universe-revelation/?fbclid=IwAR2I8EZIngU-AT3Bm7gY11VaPJy_6F-I6oB3qKX-Ndl_8842pFjw7uduEpM

Zapowiedź filmu anime na podstawie "Modyfikowanego Węgla".

https://www.facebook.com/LiveChart.me/posts/1779607618836535?tn=H-R

https://www.facebook.com/LiveChart.me/photos/a.567696093361033/1781218202008810/?type=3&theater <- Zapowiedź filmu "Psycho Pass".

https://www.cdaction.pl/news-59624/gothic-remake-dostal-zielone-swiatlo-gra-pojawi-sie-na-konsolach-nowej-generacji.html?fbclid=IwAR3NtUfMqHkk5kBG5ynTXZfbpdZngtnUE8PgPu0YHvqLBZjPGvaYRjem1uE

Fanem nie jestem i nigdy nie byłem (przez sterowanie), ale jeśli dostanie b. dobre opinie, to może zagram :).