Newsy o serialowej adaptacji "One Piece"

Ahoj :D. W końcu ruszyło się coś ws. serialowej adaptacji OP. S1 ma mieć 10 odcinków, a gOda zdaje się jest producentem na tym samym szczeblu, co Sapkowski przy adaptacji "Wiedźmina".

Jeśli o mnie chodzi, to nie mam zbyt wysokich oczekiwań. Nie da się zrobić serialowej adaptacji bitewniaka bez dużego budżetu. Tzn. jasne, można, ale nie bawi mnie oglądanie gadających głów. Mogę to przełknąć w "Black Sails" (polecam, serial może służyć twórcom za pewną inspirację), ale tam mam wątki, o których w OP się wprost nie mówi (burdele, prostytutki, wykorzystywanie ich do szpiegowania i nie tylko, gwałty, brutalne zabijanie, niezależnie od tego, czy to jest pirat, czy piratka). Nie wiem, jak to rozwiążą w adaptacji anime, czym wypchają te gorsze odcinki, na których będzie się cięło budżet na rzecz jakości najważniejszych odcinków. No i nie spodziewajcie się, że w każdym odcinku Luffy będzie wykorzystywał swoje gumowe właściwości albo że będziemy oglądali pokazówkę mocy DF-ów. Najlepsze klasycznie zostawią na początek i koniec. Środek pewnie będzie taki sobie, aczkolwiek OP słynie również z komedii, a takie rzeczy można tanim kosztem.

Mam jedynie nadzieję, że pomysł chwyci. Trafiony casting na pewno temu pomoże, tak samo sprawne wykorzystanie pomysłów, które wrzucił do swojego komiksu Eiichiro Oda. Od dawna nie lubię OP, ale zawsze będę szanował tę mangę za fabułę, poruszanie różnych problemów w dobry sposób i świetne granie na emocjach. Tym można sprzedać serial tzw. "normikom" i mam nadzieję, że podołają zadaniu.

No i nie zapominajmy o Kowboju Bebopie, który też się robi w Netfliksie :).

https://www.animenewsnetwork.com/news/2020-01-29/netflix-to-stream-one-piece-live-action-series/.155911?fbclid=IwAR2kGwejwVEaCdBKLAE0pP-Oks2Jab-XRBDuX_RQLy7OF2s_z9gVb_slHG0